Гордість Буринщини. Рейчел Меллон в нашому житті.

Гордість Буринщини. Рейчел Меллон в нашому житті.

- Наталко, доброго дня. Я давно спостерігаю за твоєю працею.
Чому саме земля? Чому суниця, квіти та кущі ожини, малини? Ти ж за фахом не садівник.

- Я за фахом взагалі бухгалтер, ніколи не думала що почну займатися землею та вирощуванням ягід, розсади.
Шість років тому я поїхала на маленьку Батьківщину чоловіка, звідки й привезли 30 саджанців полуниці сорту Чамора-Туруссі. Саме з цих саджанців й все почалося.
Зараз в нас вже 15 сортів суниці, 3 сорти малини ремонтантної, 5 сортів сортової ожини, 6 сортів лохини та 10 сортів сортового винограду.
Ранньою весною я посадила в касети насіння овочів. На продаж будуть такі: перець - 6 сортів, помідорів - 10 сортів, баклажан, рання капуста, цвітна капуста, базилік різні сорти, тим'ян та розмарин. Всього по трошку. Але це "трошки" вже заповнило всю квартиру та хату. А деяка розсада вже в теплиці.

- Якби тобі ОТГ надало 2 га землі, як того потребує закон України про землю, щоб ви зробили з нею?

- Звісно в оренду б я не здавала. Я б "розвернулася" по повній.
Засадила б великий лан виноградною лозою. Великий лан би віддала б лохині, заклала б малинник. Тільки під ягоду.

- А як би ти з Дімою все встигала. Це ж два гектари?

- Якби я мала два гектари, я би відразу оформилася підприємцем та найняла працівників. А це і робочі місця, і податки в місцевий бюджет. Великі задуми, але АЛЕ...

- Чим ще займається Ваша родина, окрім того, що я перерахувала?

- Ще є велика любов до квітів. Але це не звичайні, прості квіти, як кажуть: "дурного, но много", а сортові петунії, сурфінії, калібрахоа. В цьому році будуть неймовірно красиві сальвії. Дуже цікавий колір.
Ще в мене велика любов до еустом. Еустома- це ірландська роза. Ще її називають "лізіантус". Це дійсно квітка, схожа і на лілію, і на троянду, і на тюльпан. Є на продаж лаванда.
Але найбільше я полюбляю хризантеми. В цьому році в мене буде три різновиду: куляста - п'ятдесят кольорів, гіллячкова - п'ять кольорів та великоквіткова - на зріз (три кольори).

- У тебе велика родина? Хтось допомагає вам?

- В нас велика та дружня родина. Всі допомагають по своїй силі. В нас двоє синів, які навчаються в м.Суми у спортивному інтернаті "Барса". І це в зв'язку з тим, що в нас немає спортивної бази, сильної та кваліфікованої, як в Сумах. Там більше можливостей проявити себе, стати кваліфікованим футболістом. Аби було б таке навчання, як в Тростянці, звісно ж, дітей не віддали б в інше місто.
Старший син закінчує 11 клас та буде далі намагатися вступити в спортивні університети. Це його мрія, як і меншого.
Ще є сестра, мама, тато та бабуся.

- Важко бути гарною мамою, чудовою жінкою, турботливою донечкою та жінкою садівником?

- Ні, зовсім не важко. Морально не важко, бо праця стала не роботою, а хобі. Як мама, я вважаю, що я даю своїм дітям все, що можна та потрібно дати. Найголовніше, що від мене отримують мої сини — це мою велику любов.
Доня та онука я теж гарна, бо завжди поважала, любила та шанувала батьків та бабусю з дідусем. Вони нас з сестрою теж любили та гарно виховали. Віддавали та віддають все, що можуть віддати люблячі батьки.

- Що головне у вашій праці?

- Головне все робити з любов'ю та не економити на дрібницях, бо з дрібниць все і починається. Скрізь потрібно "прикласти руку та душу". Земля не любить ледачих. Вона віддає рівно стільки - скільки ви в неї вклали. А згодом й більше.

- Я знаю, що за кордоном така справа, як у вас - це прибуткова справа. У вас на якому етапі наразі ваш бізнес?

- В нас ще не бізнес, а продаж свого. Вирощеного самостійно. Тож такий "бізнес" не можна назвати бізнесом в повному розумінні цього слова. Не вистачає землі на розвиток. Але все в майбутньому. Я вважаю, що мрії повинні здійснюватися.

- Яка твоя мрія? Про що ти думаєш, коли ввечері добираєшся до ліжка.

- Кожного вечора, не зважаючи на шалену втому, ми з Дімою мріємо про розвиток. Ось там ще тепличку поставити. Чи може виноградної лози додати. Чи може з'їздити в Польщу на плантації полуниці. Ні, не працювати, а перейняти досвід. Поглянути як ведеться цей бізнес за кордоном. Там є чому навчитися.
Ще мрію про те, як відвідати ярмарки, нові агровиставки, на яких можна купити нові саджанці, сорти.
А взагалі хочу налагодити бізнес, найняти людей, щоб працювали, а я мала змогу поїхати, дізнатися щось нове, повчитися якихось нових технологій чи нових методів.
Хочу, щоб нашими ягодами ласували не тільки в Бурині, а й в області та Україні.

- Мрії повинні здійснюватися. Нехай у вас все вийде. Ви заслуговуєте на те, щоб зробити свій бізнес прибутковим та перспективним.

Бесіду вела Наталія Кузнєцова-Віноградова, член Національної спілки журналістів України.

 synycya  synycya2  synycya3 1
 synycya3 2  synycya3 3  synycya3 4
 synycya3 5  synycya3 61  synycya3
 teplycya15  teplycya193  teplycya194
 synycya4  synycya5  synycya6
 teplycya  teplycya11  teplycya12
teplycya13 teplycya16 teplycya18
teplycya19 teplycya190 teplycya191
teplycya192 teplycya195 teplycya196
teplycya197 teplycya19 teplycya198